Star one - Space metal


Domů The final experiment Actual fantasy Into the electric castle The dream sequencer Flight of the Migrator The Human Equation Star one - Space metal Live on Earth

zpět na stránku Ayreon & Star one

 

 

 

    Arjen tuto desku vydal v roce 2002 schválně pod jiným názvem, než Ayreon, byť příbuznost se nezapře. Tato deska je o něco tvrdší než Ayreon, nicméně pořád se jedná o kvalitní progress. Deska chytne a nepustí. Uvidíte sami.

    Když Arjen vydá nové CD, je to obvykle reakce na album předchozí. Před Star One vydal Arjen jemnější, měkčí a více atmosferické album s názvem Ambeon. V odpověď na něj stvořil úplně jiné, tvrdé metalové album.
Aby se nestalo, že by všichni zpěváci zněli tak podobně, že byste k jejich rozeznání potřebovali držet v ruce booklet CD, použil Arjen několik naprosto odlišných zpěváků, a to třeba i v jedné skladbě – různi zpěváci pro různé nálady. Dan Swanö (dříve v Edge of Sanity, nyní v Nightingale) zpívá hlubší party, Russell Allen (Symphony X) zpívá mocné drsné pasáže, Damian Wilson (dříve v Threshold) zpívá čistě vysoké party a to nejlepší nakonec – Floor Jansen (After Forever) zpívá opravdu vysoké sbory. Robert Soeterboek (Ayreon) zpívá podpůrné party svým typickým prokouřeným hlasem.
    Proč se album prostě nejmenuje Ayreon? To proto, že Ayreon je znám tím, že v sobě kombinuje mnoho různých hudebních stylů, zatímco Star one se zaměřuje především na tvrdší stránku Arjenovy hudby, takže skladby, byť stále progresivní, jsou spíše přímočaré a kytarové. Nikdy nebylo zamýšleno vydat toto album pod názvem Ayreon. Star one pochází z Arjenova oblíbeného televizního seriálu „Blakes“
    Arjenovi se povedlo přemluvit ke spolupráci i Dava Brocka z kapely Hawkwind, což je něco, co se nikdy nikomu předtím nepovedlo (třeba se ho předtím nikdy nikdo nezeptal :-) Arjen o Brockovi: „Hawkwind byli zakladatelé 'vesmírného rocku', tak jsem si myslel, že by bylo fajn nahrát pro album Hawkwind medley. Požádal jsem Dava, jestli by v něm nezpíval, a on k ménu překvapení souhlasil. Tím se mi splnil sen a opravdu to na mě zapůsobilo
    Hawkwind medley najdete pouze na Limited Edition verzi Space Metalu (to je ta, o které píšu a na kterou je text & překlad). Na této verzi je taky cover-verze Space oddity od Davida Bowieho (zpívá sám Arjen), dolby mix Starchild, dvě další skladby Star one, které se nikam jinam nehodily, a to nejlepší nakonec – naprostý úlet v podobě Intergalactic laxative.
 

 

zpěváci:

 

Sir Russel Allen

Damian Wilson

Floor Jansen

Dan Swanö

Robert Soeterboek

 

instrumentalisté:

 

Arjen Antrony Lucassen

Ed Warby

Jens Johansson

Erik Norlander

Gary Wehrkamp

 

 

 

seznam stop:

CD1

 

1. Lift off - instrumental

2. Set your controls

3. High moon - příběh

4. Songs of the ocean - příběh

5. Master of darkness - příběh

6. The eye of Ra - příběh

7. Sandrider - příběh

8. Perfect survivor - příběh

9. Intergalactic space crusaders - příběh

10. Starchild - příběh

 

CD2

 

1. Hawkwind medley

2. Spaced out - příběh

3. Inseparable enemies - příběh

4. Space oddity

5. Starchild (mixed in dolby pro-logic)

6. Spaced out (alternative)

7. Intergalactic laxative

 

 

 

 

Příběh:


Space Metal netvoří celistvý příběh, jako ostatní alba Ayreon. Přesto je to stále dosti koncepční album (tedy album s příběhem; koncepčně je to asi něco jako Seventh son of a seventh son od Iron Maiden). Co totiž všechny skladby spojuje je jejich inspirace filmy o vesmíru. Album je vlastně takový výlet Arjenovou pamětí a jeho vzpomínkami, takže se posluchači dozví, jak ony filmy na Arjena zapůsobily.

„Základ skladeb vychází z filmů, které se celé odehrávají ve vesmíru. Je opravdu dost těžké napsat písničku o filmu tak, aby i bez použití jmen byly odkazy na ten film zcela jasné a zřetelné. Opravdu jsem totiž chtěl napsat písničky o mých dojmech z toho filmu místo toho, abych pouze převyprávěl ten samý příběh.

Start
To je prostě takový instrumentální úvod.

Nastavte své ovládací prvky
Připravte se vyrazit na výlet s Arjenem a na průzkum galaxií v jeho mysli.

Vysoký měsíc
Písnička založená na filmu Outland (Cizí země – nevim, jak přesně to u nás překládali) vypráví příběh nového šerifa, který právě dorazil do těžařské kolonie na třetím měsíci Jupiteru, kde se dějí podivné věci. Horníci trpí halucinacemi a někteří z nich páchají sebevraždy. Zdá se, že jejich chování nějakým způsobem souvisí s drogami, které musí brát, aby jejich život na měsíci byl snesitelnější. Ve skutečnosti jim však drogy dává těžařská společnost proto, aby měli vyšší produktivitu. Šerif doufá, že odhalí ten skandál, ale jeho žena se stále nemůže smířit s novým životním stylem, a tak odlétá zpět na Zem navštívit jejich dítě. Šerif slibuje, že odletí s nimi, ale nejprve musí zabránit umírání dalších lidí.

Písně oceánu
Vychází s filmu Star Trek IV a vypráví příběh o podivném zařízení, které se vznáší ve vesmíru a vysílá k Zemi podivné signály. Vypadá to, jako by se to snažilo komunikovat s velrybami, které jsou však již několik staletí vyhubené. Komunikační systém toho zařízení však ruší veškeré elektronické systémy na Zemi a působí tak konec planety. Posádka lodi Star Trek se musí vrátit v čase do dvacátého století, najít velryby a přinést je zpět do budoucnosti, aby mohli komunikovat pomocí velrybí písně s podivným zařízením. To má následně přerušit vysílání svého ničivého signálu.

Pán temnot
Vychází z první trilogie Star Wars a vypráví příběh mladého rytíře Jedi, který se připravuje vzepřít se svému otci, Pánovi temnot. Přestože si jeho učitel myslí, že Jedi stále není ještě dostatečně připraven na souboj, on se rozhodne vyjít vstříc konfrontaci.

Oko Reovo
Vychází z filmu Stargate (Vesmírná brána) a vypráví příběh o mezihvězdném dopravním prostředku nalezeném v Egyptě. Posádka, vyslaná branou, se setkává s lidmi podobnými starověkým Egypťanům, kteří uznávají boha Re. Aby se posádka byla schopna vrátit, musí nejprve nejít Sedm znamení, které aktivují bránu. Později, varována přítomností Posádky, přijíždí mimozemská vesmírná loď. Mimozemšťan okupující tělo malého chlapce si podmanil obyvatele planety, neboť se jim jeví jako bůh Re. Mimozemšťan se nehodlá vzdát nadvlády nad planetou a hledá způsob, jak bránu zničit.

Písečný jezdec
Vychází z filmu Duna a vypráví příběh mladého vévody, který jen tak tak unikne jisté smrti v povstání zosnovaném proti jeho otci. Naplňuje věštbu tím, že vede Nomády z pouštních planet do bitvy proti těm, kteří mu zabili otce.

Dokonalý přeživší
Vychází z filmu Vetřelec a vypráví příběh posádky těžařské lodi, která veze náklad ze vzdálené planety na Zemi. Jsou probuzeni z kryospánku lodním počítačem, jenž hlásí poplach. Posádka se vylodí na pusté planetě, aby tento incident v klidu vyšetřila, a přináší s sebou extrémně agresivní stvoření starající se jen o své vlastní přežití. Získání tohoto vetřelce však bylo plánované, jeden z členů posádky je android, jehož hlavním úkolem je dopravit vetřelce na Zem živého, a to za jakoukoli cenu. Vetřelec vraždí jednoho po druhém členy posádky, dokud nezůstanou pouze kapitán a vetřelec.

Mezigalaktičtí vesmírní křižáci
Vychází z televizního seriálu Blakes 7 a vypráví příběh vůdce povstalců Blakea a jeho bitvy proti Federaci, v jejímž čele stojí diktátor. Federace zajala Blakea a aby se ujistili, že již nebude povstalcům nic platný, vymazali mu paměť. Když se mu však paměť začíná pomalu vracet, je Blake poslán do vězeňské kolonie. Na cestě do vězení se Blake setkává s ostatními vězni, mimo jiné s mrzutým počítačovým géniem Avonem, jenž byl chycen při krádeži 'bankovních kreditů'. Když se vězeňská loď setká s lodí mimozemšťanů, Osvoboditelem, Blakeovi, Avonovi a některým ostatním vězňům se podaří uprchnout. Poté použijí hi-tech loď a svrhnou federaci. Poté, co je velké bitvě zničena umělá planeta Star One, Blake zmizí, a když ho posádka znovu najde, je jim podsunuto, že Blake je zrádce. Když do budovy vstoupí vojáci federace, aby zatkli posádku, Avon, který není schopen pochopit důvod této zrady, zabije Blakea.

Hvězdné dítě
Vychází z filmů 2001: Vesmírná odysea a 2010: Rok, kdy jsme navázali kontakt a vypráví příběh zřejmě umělého artefaktu ve tvaru monolitu nalezeného na měsíci. Jeho rozměry jsou 1 x 4 x 9. Neomylný počítač vede vesmírnou loď vyslanou aby sledovala signál tohoto objektu z vesmíru, ale jak se loď blíží k cíli, počítač se stává nespolehlivým a je třeba ho vypnout a nechat loď plout vesmírem. Americko-Ruská vesmírná expedice je vyslána na Jupiter, aby zjistila, co se stalo s lodí, když na zemi skončila studená válka. Astronaut z první mise se znovuzrodí jako Hvězdné dítě a pomáhá lidstvu vstoupit do nové fáze.

Rozestoupeni
Vychází z filmu Dark Star (asi Temná hvězda) a vypráví příběh čtyř astronautů na palubě vesmírné lodi Dark Star, která pátrá po nestabilních planetách za účelem jejich zničení z důvodu vyčištění galaxie pro nadcházející kolonizaci. Posádka žije v apatii a frustraci – ničení planet se stalo rutinní. Velitel lodi zemřel, ale jeho tělo je zmražené a jeho mozek je uměle udržován při životě aby mohl radit posádce. Loď proplouvá bouří asteroidů, která poškodí lodní komunikační systém. Počítač selže a jedna z chytrých bomb, určená k ničení planet, se chystá vybouchnout. To znamená konec lodi i posádky.

Nerozluční nepřátelé
Vychází z filmu Enemy Mine (asi Nepřátelský důl) a vypráví příběh vojáka ze Země a jeho nepřítele-mimozemšťana. Oba ztroskotali na cizí planetě, která je zničena dlouho trvající bitvou. Oba nepřátelé se tak musí naučit spolupracovat, aby přežili.

 

 

 

 

1. Lift-Off
instrumental

2. Set Your Controls

Welcome aboard, let me draw you deep inside
The dark caves of my twisted mind
Welcome aboard, take a seat and dim the light

Empty your mind, sit back and hold on tight

Break away through the walls of reality
Enter the realm on the other side
Break away from the cold rationality
Now is the time to open up your mind

Set your controls
Enter a date and see what our future holds
What kind of fate awaits us there in the night
As we dissolve into the light
Set your controls
Enter a place and witness mysteries unfold
Dangers we'll face as our engines ignite
Blazing our way into the light

Set your controls

Throw the switch, get ready for some turbulence
Brace yourself with all your might
Throw the switch and tempt the laws of providence

Empty your mind, sit back and hold on tight

Turn the dials and watch the years go by
Light years away, far beyond our sun
Turn the dials, into the void we fly
There's no way back once it has begun

The die is cast
You fade to black
Forget the past
There's no way back


3. High Moon

Memories come back to me, it's the 22nd century
Unthinkable events occur on the 3rd moon of Jupiter

I'd leave this hellhole if I could
The mining's hard but the pay is good
There is only one way to survive
I take the drug to stay alive

The shuttlecraft has landed, the killers have arrived
I know I'm alone here, there is no one on my side
I'm ready for the showdown, so let the chase begin
I will not be defeated
I have made a solemn vow to leave here soon

High moon

The company is trying to hide the higher rates of suicide
Here's no pain and much to gain,

but then the drug destroys their brain

I gotta leave this evil place
I don't belong in outer space
Outside it's zero atmosphere
The only way to get out of here

He had to choose between his part in this machine
Or going back with her to earth
He never had a choice, but when he heard her voice
He fought for all that he was worth

I had to choose, I could not lose
Had to get back to you
I had no choice, I heard your voice
I had to survive, had to stay alive


4. Songs Of The Ocean

As we return to earth, memories are haunting me
My strange rebirth, coming back to life
I remember the dark and how my friends set me free
I sacrificed my life so they could survive

There's something wrong on planet Earth
We can not reach our world
Some strange device slowly emerged
Can you hear the cries?
There's something wrong, what can we do?
We can't communicate
All systems fail, all power too
We can't reply

It must be unaware of the damage it's creating
They are reaching out to the seven seas
It's not with man they're communicating
We're going back in time, back in history

We shape life, we travel space
But we don't know the words to the songs of the ocean

We survived the 'human race'
But we don't know the words to the songs of the ocean


5. Master Of Darkness

Will you teach me the skills of the old ways
Lying dormant in me
Help me evolve and enter a new phase
Where my spirit runs free

I cannot teach you, I feel too much violence
And it's clouding your view
Clear your mind, master the silence
Let it flow within you

I can feel a storm of passion raging deep inside you
Control your hate
Now it's time to yield to your aggression just like I do
Now choose your fate
And be a master of darkness!

Don't be afraid, I won't stray down the dark path
My conviction is strong
Those who've sinned will answer to my wrath
I will right what is wrong

That's not the way, the dark will absorb you
You should never attack
You will be lost like many before you
There will be no way back

You cannot break me, I'm not afraid of you
Don't think you've already won

I am your destiny, you know it to be true
Don't make me kill you, my son

I don't believe your lies, I can't imagine this
How can you say that to me?

You've got to realize it's useless to resist
Join me, we'll rule the galaxy


6. The Eye Of Ra

Far away in outer space
A traveller from another world left his dying race
He found our planet, full of life
In the body of a little boy he could survive
And Ra will live forever
He gains his powers from afar
And built a gateway to the stars

I have finally found the key
To chart a course to the other side of the galaxy
I need to find the seventh sign
Carved into the cover stones of an ancient time
And Ra will live forever
He draws his powers from afar
And built a gateway to the stars

Unaware of our coming fate
We disappear through the ancient gate
We arrive in a desert land
And set up camp on the burning sand
Behold, a thousand slaves
Mining ores in the planet's caves
They give us shelter from the storm
Then Ra appears in a human form

Ooh, up there in space
The Eye of Ra is watching over us

A tall ship descends from the sky
Lasers flare and many men die
A bloody battle has begun
We must destroy this 'king of the sun'

Ooh, up there in space
The Eye of Ra is watching over us
Ooh, an alien race
The Eye of Ra is watching over us

We have found the seventh sign
Down in the catacombs
When the seven points align
They will lead us all back home


7. Sandrider

I have seen visions in a waking dream
I have seen places man has never seen
Am I the one to fulfil the prophecy
On the desert planet in our galaxy

Sandrider, stormfighter
Unlock the chains and set us free
Sandrider, uniter
Guide us the way and make us see

I have seen navigators bridging space
I have seen the baron and his evil ways
Forging plans against the planet's nomad tribes
And in this dream I've seen my father die

Drink the water of life
The sleeper comes alive
Drink the water of life
Only you'll survive

I have seen the creatures in the desert sand
I have seen them yielding under my command
One day the universe will be cleansed
One day my father's death will be avenged


8. Perfect Survivor

We wake up in our spaceship from a year in hypersleep.
On our way back to our system

we receive a message from an uncharted planet.
We decide to go in.
We see a giant spacecraft

whose crew has been hideously killed.

Absolute perfection
I find it hard to escape its attraction
It‘s strength and genius unhampered by morality
My secret mission brings me back to reality
I have to bring it back alive

Perfect survivor
Of an alien hostile race
Perfect survivor
Of a human crew in outer space

We return to our spaceship and break the quarantine.
A strange unknown creature has invaded our
ship and now it's killing us slowly.
We're dying one by one.
There is no way to stop it.
Most of us have given up all hope.

The ship is indefensible
You should know that you all are expendable
My sole objective is to offer it protection
I have been programmed to put you out of action
If I'm to bring it back alive


9. Intergalactic Space Crusaders

We're on our way to a prison in space
Our last flight, the final phase
I was betrayed and now I've been caught
As the brains of a massive fraud

I can't remember, am I insane?
My mind is blank cos they emptied my brain
I will return, I will be back
I will unite us and we will attack

I don't care about your plans and schemes
Don't give a damn 'bout your righteous dreams
All that I do, I do for myself
I never cared for anyone else

We have to save them, we have to try
We can't just watch while the innocent die
Let's steal this ship and start our crusade
Powerful allies will come to our aid

Seven fighters
Navigators
Intergalactic space crusaders
Federation
Dictators
No scruples, lethal traitors
Outriders
Invaders
Intergalactic space crusaders
Domination
Liberators
Fighting to survive

Who on earth do you think that you are
Without me you wouldn't get far
I've had enough of your private war
Why are we fighting, what is it all for?

To right the wrong, to fight the good fight
Living like you just wouldn't be right
I am the leader, I have the skills
Either you leave or you yield to my will

I can't believe you gave us away
Although it hurts, I will make you pay
Don't understand, can't figure out why
All I know, you have to die!

Our strong bond couldn't keep us apart
I've always trusted you right from the start
You've been deceived, they're telling you lies
I'm still the same, I'm on your side


10. Starchild

Touch me now and feel my force
I will give you life
History will change its course
Man will survive

Something's strange, I'm so confused, I don't know why
[Storyteller:] (secrets have not been told)

I've been designed to tell the truth, I cannot lie
[Storyteller:] (when will the truth unfold?)

I heard the news, a mystery, a strange device
[Storyteller:] (what does the future hold?)

I'm so afraid, I just can't see through all these lies
[Storyteller:] (behold this alien messenger)

is this a cosmic design?
[Storyteller:] (the bringer of a new day)

one by four by nine

Reach out to me and seal your fate
A new phase is near
Come to me and cross the gate
No pain, no fear

A strange signal, beamed out in space
From the face of the moon
Harbinger of a new race
We'll be evolving soon
I see the future, a new star will rise
I see the world through the all-seeing eyes
Of the Starchild
I have entered another dimension
My perception expands
Transcending beyond comprehension
Evolution of man?

Time has come, a brand new sun
Shining down on you
The reign of peace has now begun
Dreams have come true

I see the future, a new star will rise
I see the world through the all-seeing eyes
Of the Starchild


11. Hawkwind Medley

I am the creator of this universe
The wind of time is blowing through me
And it's all moving relative to me
It's all a figment of my mind

In a world that I've designed
I'm charged with cosmic energy
Has the world gone mad or is it me?

I got a silver machine - silver machine [4X]

We're sick of politicians harassment and laws
all we do is get screwed up by other people's flaws
World turned upside down, nothing else to do

But live in concrete jungles and they block up the view
And that ain't no joke, you can disappear in smoke
And that ain't no joke, you can disappear in smoke
I'm telling you, that it ain't no lie

You think you know the answers, we don't tell no lies
We can take you anyway thro' seven different highs
World turned upside down now, nothing else to do
but live in concrete jungles and they block up the view

Standing on the runway waiting for takeoff
I wanna fly, wanna watch me flake off
I can't move 'cause the man has a rake off
you gotta help me, help me to shake off

This body of mine I wanna get out of this void
This body of mine and I don't wanna be destroyed
this body of mine I don't wanna turn android
This body of mine you gotta help me avoid that

Brainstorm here I go
Brainstorm flying low
Brianstorm I wanna miss it
Brianstorm you'd bet I'd kiss it

Lives of great men all remind us
we may make our lives sublime
And departing leave behind us
footprints in the sands of time
Of hewn stones the sacred circle
where the wizened sages sat
Let us try to remember all the times
where they were at.

So your thoughts they were expecting assault
and battery on the human anatomy
Assault and battery on the human anatomy man.

Death comes like a glacier from the peaks of all wars
reason and logic the generals cry more
bodies in gullies contorsionist poses
fogged by the sent of mustard gas and roses

take me back to the war I survived
gather them all into slaughterhouse five

Take me back to the war I survived
I can't live no more, this is slaughterhouse five

Take me back to the war I survived
I can't live no more, this is slaughterhouse five

Take me back to the war I survived
I can't live no more, this is slaughterhouse five

There's only bombs, no one's left alive
Take me back to the war I survived
These were people like you and I
Take me back to the war I survived

Spirit of the age
It's the spirit of the age


12. Spaced Out

Out here in this spaceship
Things couldn't get much worse
Wiping out unstable planets
All across the universe

Nothing seems to work right
The computer's going mad
All the systems are cracking up
And the ship's commander is dead

Spaced-out, no doubt
We've all gone crazy
Spaced-out, what a crowd
We're all getting high

I'm out here in this glass dome
Staring into space
Planets, stars and asteroids
Are lighting up my face

I often dream of the golden beach
Where I used to spend my days
Taking out my surfing gear
And riding on the waves

Emergency override
Information overload
Data imprecise
But I was told to explode
Emergency override
I will not comply
Data imprecise

Let there be light!

Out here in this galaxy
Things couldn't get much worse
Our remains are scattered
All across the universe

I live my dreams of the golden beach
Where I used to spend my days
Out here on this space debris
I'm riding on the waves

Spaced-out, no doubt
We've all gone crazy
Spaced-out, what a crowd
We're all getting high

Spaced-out, no doubt
Our future looks hazy
Spaced-out, I wanna shout
We're all gonna die


13. Inseperable Enemies

This is the end of bloodshed and wars
We finally found peace
Side by side we explore the stars
Then we came to know that we are not alone

Light years away in a fortress in space
A place we call home
We're at war with an alien race
Many men died in a blood-red sky

Inseparable enemies, two sworn friends
Inseparable enemies, friends 'till the end

Is this the end of their crusade
The dawning of a new day
The birth of a brand new age
The turning of a new page

We're all alone on this hostile planet
I try to speak but you don't understand it
But you are trying to take my life
I'm only trying to survive
We must find shelter from the storm
Build a cabin to keep us warm
I can't do this on my own
You and me, we are not alone


14.  Space Oddity
[David Bowie]

Ground Control to Major Tom
Ground Control to Major Tom
Take your protein pills
And put your helmet on
Ground Control to Major Tom
Commencing countdown, engines on
Check ignition
And may God's love be with you

Ten, nine eight, seven, six, five
Four, three, two, one, liftoff
This is Ground Control to Major Tom
You've really made the grade
And the papers want to know
Whose shirts you wear
Now it's time to leave the capsule
If you dare

This is Major Tom to Ground Control
I'm stepping through the door
And I'm floating in a most peculair way
And the stars look very different
Today

For here
Am I sitting in a tin can
Far above the world
Planet Earth is blue
And there's nothing I can do

Though I'm past 100,000 miles
I'm feeling very still
And I think my spaceship knows
Which way to go
Tell my wife I love her very much,
She knows

Ground Control to Major Tom
Your circuit's dead,
There's something wrong
Can you hear me Major Tom
Can you hear me Major Tom
Can you hear me Major Tom
Can you....

Here am I floating round my tin can
Far above the Moon
Planet Earth is blue
And there's nothing I can do


15. Starchild (Mixed in Dolby Pro-Logic)

Touch me now and feel my force
I will give you life
History will change its course
Man will survive

Something's strange, I'm so confused, I don't know why
[Storyteller:] (secrets have not been told)

I've been designed to tell the truth, I cannot lie
[Storyteller:] (when will the truth unfold?)

I heard the news, a mystery, a strange device
[Storyteller:] (what does the future hold?)

I'm so afraid, I just can't see through all these lies
[Storyteller:] (behold this alien messenger)

is this a cosmic design?
[Storyteller:] (the bringer of a new day)

one by four by nine

Reach out to me and seal your fate
A new phase is near
Come to me and cross the gate
No pain, no fear

A strange signal, beamed out in space
From the face of the moon
Harbinger of a new race
We'll be evolving soon
I see the future, a new star will rise
I see the world through the all-seeing eyes
Of the Starchild
I have entered another dimension
My perception expands
Transcending beyond comprehension
Evolution of man?

Time has come, a brand new sun
Shining down on you
The reign of peace has now begun
Dreams have come true

I see the future, a new star will rise
I see the world through the all-seeing eyes
Of the Starchild


16. Spaced Out (Alternative Version)

Out here in this spaceship
Things couldn't get much worse
Wiping out unstable planets
All across the universe

Nothing seems to work right
The computer's going mad
All the systems are cracking up
And the ship's commander is dead

Spaced-out, no doubt
We've all gone crazy
Spaced-out, what a crowd
We're all getting high

I'm out here in this glass dome
Staring into space
Planets, stars and asteroids
Are lighting up my face

I often dream of the golden beach
Where I used to spend my days
Taking out my surfing gear
And riding on the waves

Emergency override
Information overload
Data imprecise
But I was told to explode
Emergency override
I will not comply
Data imprecise
Let there be light!

Out here in this galaxy
Things couldn't get much worse
Our remains are scattered
All across the universe

I live my dreams of the golden beach
Where I used to spend my days
Out here on this space debris
I'm riding on the waves

Spaced-out, no doubt
We've all gone crazy
Spaced-out, what a crowd
We're all getting high

Spaced-out, no doubt
Our future looks hazy
Spaced-out, I wanna shout
We're all gonna die


17. The Intergalactic Laxative

I was impressed like everyone when man began to fly
out of earthly regions to planets in the sky
with total media coverage we watched the heroes land
as ceremoniously they disturbed the cosmic sand

I awe with admiration we listened to the talk
such pride felt they, such joy to be upon the moon to walk
my romantic vision shattered when it was explained to me
spacemen wear old diapers in which they shit and pee

oh the intergalactic laxative will get you from here to there
relieve you and believe me without a worry or care
if shitting is your problem when you're out there in the stars
the intergalactic laxative will get you from here to mars

they don't partake like you and I of beefy burger mush
their food is specially prepared to dissolve into slush
absorbed my multi-fibres in the super diaper suit
otherwise the slush would trickle down inside the boot

you may well ask now what becomes of liquid they consume
a pipe is led from penis head to a unit in the room
the water is recirculated, filtered for re-use
in case of anti-gravity, pee gets on the loose

wherever man has conquered on the quest for frontiers new
I'm glad he's always had to do the no-one and two
it makes it all so ordinary just like you and me
to know the greatest heroes they had to shit and pee!

Start
Instrumentální

Nastavte své ovládací prvky

Vítejte na palubě, dovolte, abych vás zavedl hluboko dovnitř
Do temných jeskyní mé zvrácené mysli
Vítejte na palubě, posaďte se a zacloňte světlo

Vyprázdněte svou mysl, posaďte se, nic nedělejte a pevně se držte

Prolomte zdi reality
Vstupte do království na druhé straně
Uprchněte ze studené racionality
Nastal čas otevřít svou mysl

Nastavte své ovládací prvky
Zadejte datum a sledujte, co skrývá naše budoucnost
Jaký osud nás očekává
Když se rozplýváme ve světle
Nastavte své ovládací prvky
Zadejte místo a buďte svědky odkrývání záhad
Až se naše motory zažehnou, budeme čelit nebezpečí
Razíc si cestu do světla

Nastavte své ovládací prvky

Ruce pryč od spínačů, připravte se na turbulence
Zapřete se všemi svými silami
Ruce pryč od spínačů a sveďte zákony prozřetelnosti

Vyprázdněte svou mysl, posaďte se, nic nedělejte a pevně se držte

Natočte číselníky a sledujte, jak míjejí roky
Světelné roky daleko, daleko od našeho slunce
Natočte číselníky, letíme vstříc pustinám
Jak to jednou začne, už není návratu

Smrt je jistá
Uvadnete
Zapomeňte na minulost
Není návratu


Vysoký měsíc

Vrací se mi vzpomínky, je dvaadvacáté století
Na 3. měsíci Jupitera se udály nemyslitelné události

Opustil bych tenhle brloh kdybych jen mohl
Dolování je náročné, ale odměna dobrá
Je jen jediný způsob, jak přežít
Beru drogy abych zůstal naživu

Vesmírné plavidlo přistálo, zabijáci dorazili
Vím, že jsem tu sám, není tu nikdo na mé straně
Jsem připraven na rozhodující boj, tak ať začne lov
Nebudu poražen
Složil jsem slavnostní přísahu, že odsuď brzy odejdu

Vysoký měsíc

Společnost se snaží zamaskovat zvýšený výskyt sebevražd
Bezbolestná a dá se jí tolik získat,

ale poté droga zničí mozek

Musím opustit toto místo zla
Nenáležím vnějšímu vesmíru
Venku je nulová atmosféra
Jediný způsob, jak se odtud dostat

Musel si vybrat mezi svými částmi v tomto stroji
Nebo se s ní vrátit na zem
Nikdy neměl na výběr, ale když zaslechl její hlas
Bojoval za všechno, čeho si kdy vážil

Musel jsem si vybrat, nemohl jsem prohrát
Musel jsem se k tobě vrátit
Neměl jsem na výběr, slyšel jsem tvůj hlas
Musel jsem přežít, musel jsem zůstat naživu


Písně oceánu

Když jsme se vrátili na zem, pronásledovali mě vzpomínky
Mé podivné znovuzrození, to, jak jsem znovu ožil
Pamatuji si temnotu a jak mě přátelé osvobodili
Obětoval jsem svůj život aby oni mohli přežít

Je tu něco špatného na planetě Zemi
Nemůžem dosáhnout našeho světa
Pomalu se objevilo nějaké divné znamení
Slyšíš ty výkřiky?
Něco je špatně, co můžeme dělat?
Nemůžeme komunikovat
Všechny systémy se zhroutily, veškerý výkon také
Nemůžem odpovědět

Asi si to není vědomo, jakou škodu to způsobuje
Chtějí se dostat k sedmi mořím
Není to tím, s kým komunikují
Vracíme se v čase, zpět historií

Tvoříme život, cestujeme vesmírem
Ale neznáme slova písně oceánu

Přežili jsme lidskou rasu
Ale neznáme slova písně oceánu


Pán temnot

Naučíš mě staré umění?
Které ve mně dříme
Pomoz mi vyvinout se a vstoupit do nové fáze
Kde je můj duch svobodný

Nemohu tě učit, cítím příliš násilí
A to zamlžuje tvůj zrak
Očisti svou mysl, ovládni ticho
Nech to v sobě proudit

Cítím bouři vášně, která v tobě zuří
Ovládni svou nenávist
Nastal čas vzdát se agrese jako jsem to udělal já
Vyber si svůj osud
A buď pán temnot

Neboj se, nesejdu na cestu temnot
Mé přesvědčení je silné
Ti co zhřešili se budou zpovídat mému vzteku
Napravím to, co je špatně

Takhle to nejde, temnota tě pohltí
Neměl bys nikdy útočit
Budeš ztracen jako mnoho před tebou
Už nebude cesty zpět

Mě nezlomíš, já se tě nebojím
Nemysli si, že máš vyhráno

Já jsem tvůj osud, ty víš že to je pravda
Nenuť mě tě zabít, synu

Nevěřím tvým lžím, nemohu si to představit
Jak mi to můžeš říkat?

Musíš si uvědomit, že nemá smysl odporovat
Přidej se ke mně, ovládnem galaxii


Oko Reovo

Daleko ve vesmíru
Pocestný z jiného světa opustil svou hynoucí rasu
Našli jsme svou planetu plnou života
Může přežít v těle malého chlapce
A Re bude žít navždy
Získává svou sílu z dálky
A zbudoval bránu ke hvězdám

Konečně jsem našel klíč
K vytyčení cesty na druhou stranu galaxie
Potřebuji najít sedmé znamení
Vytesané do kamene kryjícího prastaré časy
A Re bude žít navždy
Tahá svou sílu z dálky
A zbudoval bránu ke hvězdám

Nevědomi naší blížící se zhouby
Zmizeli jsme starověkou branou
Dorazili jsme do pustiny
A založili tábor na žhavém písku
Hle, tisíc otroků
Doluje rudu v jeskyních
Ty nás ochrání před bouří
Poté se Re objeví v lidské podobě

Ooh, zde ve vesmíru
Na nás dohlíží oko Reovo

Velká loď sestupuje z oblohy
Lasery září a mnoho mužů umírá
Začala krvavá bitva
Musíme zničit 'krále slunce'

Ooh, zde ve vesmíru
Na nás dohlíží oko Reovo
Ooh, mimozemská rasa
Dohlíží na nás oko Reovo

Našli jsme sedmé znamení
Dole v katakombách
Když seřadíme sedm bodů
Zavedou nás zpět domů


Písečný jezdec

Měl jsem sen, který mě probudil
Viděl jsem místa, která člověk ještě nespatřil
Jsem ten, který splní proroctví
Na pusté planetě v naší galaxii

Písečný jezdče, Bojovníku s bouří
Odemkni řetězy a osvoboď nás
Písečný jezdče, Sjednotiteli
Veď nás a otevři nám oči

Viděl jsem navigátory přemosťující vesmír
Viděl jsem barona a jeho zlé úmysly
Kul pikle proti platě nomádských kmenů
A v tomto snu jsem viděl svého otce zemřít

Pij vodu života
Spáč přichází k životu
Pij vodu života
Jen ty přežiješ

Viděl jsem zrůdy v pouštním písku
Viděl jsem je poslouchat pod mým velením
Jednoho dne bude vesmír očištěný
Jednoho dne bude smrt mého otce pomstěna


Dokonalý přeživší

Po roce v hyperspánku se probouzíme v naší vesmírné lodi
Po cestě zpět do našeho
systému jsme obdrželi zprávu z nezmapované planety
Rozhodli jsme se vstoupit
Viděli jsme obrovské vesmírné plavidlo,

jehož posádka byla odporně zabita

Absolutní dokonalost
Přišlo mi těžké vymanit se z její přitažlivosti
Je to síla a genialita odstraněná morálkou
Má tajná mise mě vrací do reality
Musím to doručit živé

Dokonalý přeživší
Z nepřátelské mimozemské rasy
Dokonalý přeživší
Z lidské posádky ve vesmíru

Vrátili jsme se do lodi a neprošli jsme karanténou
Neznámé cizí stvoření proniklo na naší
loď a teď nás pomalu zabíjí
Jeden po druhém umíráme
Nejde to zastavit
Většina z nás se vzdala veškerých nadějí

Loď je bezbranná
Máš vědět, že jste všichni postradatelní
Můj jediný úkol je nabídnout jí ochranu
Jsem naprogramován vás vyřadit
Když to mám doručit živé


Mezigalaktičtí vesmírní křižáci

Jsme na cestě do vězení ve vesmíru
Náš poslední let, konečná fáze
Byl jsem zrazen a teď mě chytili
Jako strůjce velkého podvodu

Nevzpomínám si, jsem šílený?
Má mysl je prázdná protože mi vymyli mozek
Já se vrátím, já se vrátím
Já nás sjednotím a my pak zaútočíme

Nestarám se o tvé plány a záměry
Nezatracuj své čestné sny
Vše, co dělám, dělám pro sebe
Nikdy jsem se nestaral o nikoho jiného

Musíme je zachránit, musíme to zkusit
Nemůžem jen přihlížet, jak nevinní umírají
Ukradněme tuto loď a zahajme naši křížovou výpravu
Mocní spojenci nám přijdou na pomoc

Sedm bojovníků
Navigátorů
Mezigalaktických vesmírných křižáků
Federace
Diktátoři
Bez zábran, smrtonosní zrádci
Jezdci
Nájezdníci
Mezigalaktičtí vesmírní křižáci
Nadvláda
Osvoboditelé
Bojuj za přežití

Kdo si k čertu myslíš že jsi
Beze mě se daleko nedostaneš
Už mám dost tvé soukromé války
Proč bojujeme, k čemu to všechno?

Abychom napravili špatné, abychom bojovali bitvu dobra
Žít jako ty by prostě nebylo správné
Já jsem vůdce, já mám zkušenosti
Buď se podrobíš mé vůli, nebo odejdi

Nemohu uvěřit, žes nás odehnal
Přestože to bolí, spočítám ti to
Nerozumím, nemohu vyčíslit proč
Vím jen, že musíš zemřít

Mezi námi je silné pouto, nemůžem se držet odděleně
Vždy jsem ti věřil, již od začátku
Podvedli tě, nakukali ti lži
Já jsem pořád stejný, jsem na tvé straně


Hvězdné dítě

Dotkni se mě a pociť mou sílu
Dám ti život
Dějiny se změní vlastním směrem
Lidstvo přežije

Děje se něco divného, jsem tak zmatený, nevím proč
[vypravěč] tajemství nebyla vyřčena

Byl jsem stvořen abych mluvil pravdu, neumím lhát
[vypravěč] kdy se odhalí pravda?

Slyšel jsem ty zprávy, záhada, divný nápad
[vypravěč] co skrývá budoucnost?

Já se tak bojím, já zkrátka nevidím skrz všechny ty lži
[vypravěč] spatři tohoto posla mimozemšťanů

Je to kosmický návrh?
[vypravěč] posel nového dne

 


Natáhni se ke mně a zpečeť
Nová fáze je nablízku
Pojď ke mně a projdi bránou
Bez bolesti, beze strachu

Podivný signál putující vesmírem
Z tváře měsíce
Posel nové rasy
Brzy se budeme vyvíjet
Vidím budoucnost, nová hvězda povstane
Vidím svět očima, které vidí vše
Očima Dítěte hvězd
Vstoupil jsem do jiné dimenze
Mé smysly se prohlubují
Přesahují mimo chápání
Evoluce lidstva?

Nadešel čas, zcela nové slunce
Na tebe svítí
Vláda míru právě začala
Sny se vyplnili

Vidím budoucnost, nová hvězda povstane
Vidím svět očima, které vidí vše
Očima Dítěte hvězd


Směs Hawkwind (to je kapela)

Já jsem stvořitel vesmíru
Vítr času vane skrze mne
A vše se vůči mně pohybuje relativně
Je to vše výplod mé mysli

Ve světě, který jsem stvořil
Jsem nabitý kosmickou energií
Zbláznil se svět nebo já?

Mám stříbrný stroj – stříbrný stroj [4X]

Trpíme obtěžováním politiky a zákony
Štvou nás vady jiných lidí
Svět je vzhůru nohama, nejde s tím nic udělat

Žijeme v betonových džunglích a ty nám blokují výhled
To není vtip, můžeš zmizet v kouři
To není vtip, můžeš zmizet v kouři
Řikám, to není lež

Myslíš si, že znáš odpovědi, my nelžeme
Můžem ti vzít cokoli sedmi různými výškami
Svět je vzhůru nohama, nejde s tím nic udělat
Žijeme v betonových džunglích a ty nám blokují výhled

Stojím na ranveji čekajíc na odlet
Chci letět, chci se vidět odprejsknout
Nemůžu se hýbat protože ten muž má odpich
Musíš mi pomoct, pomoz mi zbavit se toho

Tohle mé tělo, chci se dostat z této prázdnoty
Tohle mé tělo, a nechci být zničen
Tohle mé tělo, nechci se stát androidem
Tohle mé tělo, musíš mi pomoct vyhnout se tomu

Pominutí smyslů – tady jsem
Pominutí smyslů – letím nízko
Pominutí smyslů – chci to minout
Pominutí smyslů radši se vsaď, že to políbím

Životy velkých mužů – všechny nám zůstali
Můžem zvelebit naše životy
Na odchodu po sobě zanecháme
Šlápoty v písku času
Posvátný kruh vytesaný z kamene
Kde seděli seschlí mudrcové
Mějme stále na paměti
Kde byli

Takže tvé myšlenky očekávali útok
A baterii lidské anatomie
Útok a baterii lidské anatomie, chlape

Smrt přichází jako ledovec z vrcholků války
Rozum a logika, generálové křičí víc
Těla v nepřirozených pozicích
Zamlžená yperitem a růžemi

Vrať mě do války kterou jsem přežil
Shromáždi je všechny do jateční pětky

Vrať mě do války kterou jsem přežil
Už nemohu dále žít, tohle je jateční pětka

Vrať mě do války kterou jsem přežil
Už nemohu dále žít, tohle je jateční pětka

Vrať mě do války kterou jsem přežil
Už nemohu dále žít, tohle je jateční pětka

Jsou tu jen bomby, nikdo nezůstal naživu
Vrať mě do války kterou jsem přežil
Byli to lidé jako ty a já
Vrať mě do války kterou jsem přežil

Duch věku
Je to duch věku


Rozestoupeni

Tady ve vesmírné lodi
Už to nemůže být o moc horší
Likvidujem nestabilní planety
Po celém vesmíru

Nic, zdá se, nepracuje správně
Počítač se zbláznil
Všechny systémy se hroutí
A velitel lodi je mrtvý

Rozestoupeni, není pochyb
Všichni jsme se zbláznili
Rozestoupeni, jaký to dav
Všichni jsme se opili

Jsem ve skleněném dómu
Hledím do vesmíru
Planety, hvězdy a asteroidy
Rozzařují mou tvář

Často sním o zlaté pláži
Kde jsem trávil nějaký čas
Vynesl jsem si surfařské potřeby
A jezdil jsem na vlnách

Nouzové zasycení systému
Přehlcení informacemi
Nepřesnost dat
Bylo mi řečeno, že to exploduje
Nouzové zasycení systému
Nepřizpůsobím se
Nepřesnost dat

Budiž světlo!

Zde v této galaxii
Už to nemůže být o moc horší
Naše zásoby jsou roztroušené
Po celém vesmíru

Žiju své sny o zlaté pláži
Kde jsem trávil nějaký čas
Tady v těchto vesmírných troskách
Jedu na vlnách

Rozestoupeni, není pochyb
Všichni jsme se zbláznili
Rozestoupeni, jaký to dav
Všichni jsme se opili

Rozestoupeni, není pochyb
Naše budoucnost vypadá nejasně
Rozestoupeni, chci křičet
Všichni umřem


Nerozluční nepřátelé

Tohle je konec krveprolití a válek
Konečně jsme našli
Bok po boku prozkoumáváme hvězdy
Pak jsme se dozvěděli, jsme nejsme sami

Světelné roky daleko ve vesmírné pevnosti
V místě, kterému říkáme domov
Jsme ve válce s mimozemskou rasou
Mnoho mužů padlo v krvavě-rudé obloze

Nerozluční nepřátelé, dva zapřísáhlí přátelé
Nerozluční nepřátelé, přátelé až do konce

Je to konec jejich tažení
Úsvit nového dne
Zrod úplně nového věku
Otočení na novou stránku

Jsme zcela sami na této nepřátelské planetě
Zkouším mluvit, ale ty mi nerozumíš
Ale chceš mě zabít
Já chci jen přežít
Můj najít úkryt před bouří
Zbudovat chatku, která nás udrží v teple
Sám to nezvládnu
Ty a já, nejsme sami


Podivnost vesmíru


Pozemní kontrola majoru Tomovi
Pozemní kontrola majoru Tomovi
Vezměte si své proteinové pilulky
A nasaďte si helmu
Pozemní kontrola majoru Tomovi
Zahajujeme odpočet, zapněte motory
Zkontrolujte zapalování
A nechť vás provází boží přízeň

10, 9, 8, 7, 6, 5
4, 3, 2, 1, start
Toto je pozemní kontrola majoru Tomovi
Zvládl jste to skvěle
A tisk zajímá
Jaká nosíte trička
Teď je čas opustit pouzdro
Jestli se troufáte

Toto je Major Tom pozemní kontrole
Procházím dveřmi
A pluji nanejvýš opatrně
A hvězdy vypadají úplně jinak
Dnes

tady
Sedím v plechovce
Daleko od světa
Planeta Země je modrá
A nemohu nic dělat

Jsem 100 000 mil daleko
A jsem klidný
A myslím si, že má vesmírná loď ví
Kam jít
Řekněte mé ženě, že ji moc miluju
Ona ví

Pozemní kontrola majoru Tomovi
Váš komunikační okruh je mrtvý
Něco je špatně
Slyšíte mě, majore Tome?
Slyšíte mě, majore Tome?
Slyšíte mě, majore Tome?
Slyš…

Pluji vesmírem ve své plechovce
Daleko od měsíce
Planeta Země je modrá
A nemohu nic dělat


Hvězdné dítě (namícháno v Dolby Pro-Logic)

Dotkni se mě a pociť mou sílu
Dám ti život
Dějiny se změní vlastním směrem
Lidstvo přežije

Děje se něco divného, jsem tak zmatený, nevím proč
[vypravěč] tajemství nebyla vyřčena

Byl jsem stvořen abych mluvil pravdu, neumím lhát
[vypravěč] kdy se odhalí pravda?

Slyšel jsem ty zprávy, záhada, divný nápad
[vypravěč] co skrývá budoucnost?

Já se tak bojím, já zkrátka nevidím skrz všechny ty lži
[vypravěč] spatři tohoto posla mimozemšťanů

Je to kosmický návrh?
[vypravěč] posel nového dne

Jeden krát čtyři krát devět

Natáhni se ke mně a zpečeť
Nová fáze je nablízku
Pojď ke mně a projdi bránou
Bez bolesti, beze strachu

Podivný signál putující vesmírem
Z tváře měsíce
Posel nové rasy
Brzy se budeme vyvíjet
Vidím budoucnost, nová hvězda povstane
Vidím svět očima, které vidí vše
Očima Dítěte hvězd
Vstoupil jsem do jiné dimenze
Mé smysly se prohlubují
Přesahují mimo chápání
Evoluce lidstva?

Nadešel čas, zcela nové slunce
Na tebe svítí
Vláda míru právě začala
Sny se vyplnili

Vidím budoucnost, nová hvězda povstane
Vidím svět očima, které vidí vše
Očima Dítěte hvězd


Rozestoupeni (alternativní verze)

Tady ve vesmírné lodi
Už to nemůže být o moc horší
Likvidujem nestabilní planety
Po celém vesmíru

Nic, zdá se, nepracuje správně
Počítač se zbláznil
Všechny systémy se hroutí
A velitel lodi je mrtvý

Rozestoupeni, není pochyb
Všichni jsme se zbláznili
Rozestoupeni, jaký to dav
Všichni jsme se opili

Jsem ve skleněném dómu
Hledím do vesmíru
Planety, hvězdy a asteroidy
Rozzařují mou tvář

Často sním o zlaté pláži
Kde jsem trávil nějaký čas
Vynesl jsem si surfařské potřeby
A jezdil jsem na vlnách

Nouzové zasycení systému
Přehlcení informacemi
Nepřesnost dat
Bylo mi řečeno, že to exploduje
Nouzové zasycení systému
Nepřizpůsobím se
Nepřesnost dat
Budiž světlo!

Zde v této galaxii
Už to nemůže být o moc horší
Naše zásoby jsou roztroušené
Po celém vesmíru

Žiju své sny o zlaté pláži
Kde jsem trávil nějaký čas
Tady v těchto vesmírných troskách
Jedu na vlnách

Rozestoupeni, není pochyb
Všichni jsme se zbláznili
Rozestoupeni, jaký to dav
Všichni jsme se opili

Rozestoupeni, není pochyb
Naše budoucnost vypadá nejasně
Rozestoupeni, chci křičet
Všichni umřem


Mezigalaktické projímadlo

Byl jsem ohromený jako každý, když člověk začal létat
Z pozemských oblastí k planetám na obloze
Z celkovým pokrytím médii jsme sledovali přistávat hrdiny
Obřadně narušili kosmický písek

S uctivým obdivem jsme poslouchali rozhovor
Cítili takovou pýchu, takovou radost být na měsíci a chodit
Má romantická vidina se rozplynula když mi vysvětlili,
Že kosmonauti nosí staré plenky do kterých kadí a močí

Jó mezigalaktické projímadlo tě dostane odsud tam
Ulehčí ti a věř mi, bez obav či starostí
Jestli máš problémy s vylučováním a jsi zrovna tady ve hvězdách
Mezigalaktické projímadlo tě dostane odsud až na Mars

Nepochutnávají si na jemném hovězím karbanátku jako ty a já
Jejich jídlo je speciálně připraveno aby se rozplynulo na čvachtanici
Vstřebanou mým mnohovláknem v super-plenkovém-obleku
Jinak tak čvachtanice proteče do bot

Teď se mě můžeš klidně zeptat co se děje s tekutinami, které konzumují
Z penisu jim vede trubka do pokoje s jednotkou
Pro recirkulaci vody, tam je přefiltrovaná a připravena pro další použití
V případě anti-gravitace přijde moč nazmar

Cokoliv člověk dobyl při pátrání po nových hranicích
Těší mě, že to vždycky musel dělat
Vypadá to potom tak obyčejně jako ty a já
Když víš, že i největší hrdinové musí kadit a močit